Kdo je Petra Svobodová?

Svobodná a šťastná online podnikatelka.
Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).

Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu. Je autorkou online kurzu Milionový Web a tvůrkyně projektu Animačka.cz. Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :)

Moje motto:
Věřím, že když se vše vysvětlí lidsky a názorně krok za krokem, nemusíte být ajťák, abyste si mohli ty důležité nástroje pro online podnikání sami zprovoznit.
 

Kontakt:
Email: petra@smartonline.cz
Tel: +420 702 075 709

Nejen expertní příběh ....

Kdo je doopravdy Petra Svobodová?

Jsem svobodná online podnikatelka, nesmírně vděčná za to, že mohu být strůjcem svého času. Dnes už nemusím v šest ráno vstávat do práce a pracovat do pěti.

Mou prací a velkou vášní je tvoření – převážně tvorba videí a s tím spojený i video marketing. Dnes pomáhám a radím online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Mým cílem je dělat pro mé klienty taková videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a vyjímečnost jejich projektu.

Spolupracuji s jedním z nejlepších odborníků v České republice na online marketing – s Davidem Kiršem, kterému pomáhám nejen s marketingovými videi, ale i s tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).

Jsem šťastná spokojená žena podnikatelka.a mám dlouholetý láskyplný vztah a také společné podnikání s mým přítelem.

 

Ještě ale před pár lety jsem byla holka, která měla našlápnuto trochu jiným směrem...

Po vysoké škole marketingu jsem odešla do víru velkoměsta – do Prahy. Říkala jsem si tenkrát: “přece nemůžu zůstat v Chomutově. Štěstí mě čeká v Praze, až budu pracovat v nějaké té velké prosklené byznys budově a budu dělat tu kariéru marketingové manažerky zahraniční firmy a rodina na mě bude hrdá”. Tenkrát mě tohle rozhodnutí stálo asi čtyřletý vztah s mým přítelem.

Měla jsem “štěstí” a dostala práci jako marketingová manažerka v jedné pražské firmě, dostala svou vlastní kancelář a slušný nástupní plat na to, že jsem byla holka po škole. Oujeee, začala jsem žít pražský život, ale záhy jsem zjistila, že to vlastně není můj sen, jak jsem si původně myslela.

Celé dny makat od osmi do pěti pro někoho jiného, pak jet po práci přeplněným metrem do města očíhnout obchody nebo jít cvičit, pak nakoupit, domů, večeře, telka, spát a zítra zas do práce. Čas v Praze běžel tak nějak rychleji, než jsem si představovala.

Cestou do práce nebo z práce jsem hodně přemýšlela a cítila se prázdně, opuštěně a bez smyslu, proč to vlastně všechno dělám? Uvědomila jsem si, že mé nejdůležitější hodnoty jsou přece rodina, láska, svoboda a tvoření.  Tak jsem jednoho dne dala sama od sebe výpověď, přestože jsem nevěděla, co budu dělat dál…jenom jsem věděla, že už nechci žít tenhle zaměstnanecký pražský život.

Jsem nesmírně vděčná, že jsem takhle prozřela po necelém roce života v Praze. Nejde o Prahu, Praha je krásná a hrozně jí miluji, ale věděla jsem, že chci pracovat jinak – sama pro SEBE! ;)

Srdce mi naštěstí poradilo a štěstí mi přálo. S přítelem jsme se k sobě vrátili a náš vztah je nevyčíslitelně úžasnější než kdy byl. Jsem vděčná, že jsme si dali druhou šanci. Zlom pak nastal, když přišly nové pracovní příležitosti. Přítel v té době začal rozjíždět se svým bráchou podnikání a přizvali mě do týmu. Začali jsme společně tvořit naše úžasné “děťátko” – naší firmu.

Také jsem se zanedlouho seznámila s Davidem Kiršem a získala pozici v jeho týmu. Do dneška si pamatuji, jak jsem viděla na Facebooku jeho pracovní inzerát (v té době jsem byla jeho velká fanynka) a říkala jsem si, že to je psané přímo na mě ty požadavky atak. Všem těm věcem, o kterých David psal jsem se věnovala už od 14let (tvořila své vlastní stránky, dělala grafiku, studovala později marketing) Opravdu jsem cítila, že to by mohlo být ono! A bylo a stále je už přes 3 roky :)

Za ty tři roky jsem nasbírala neskutečně mnoho zkušeností a poznala mnoho úžasných projektů, lidí a příležitostí. Vytvořila jsem i vlastní online kurz (Milionový Web) a nyní pracuji jako manažerka publishingu Firmy 2.0. Velkou školou pro mě bylo i budování vlastní firmy, kdy jsme zažili opravdu hodně “kopanců” a získali mnoho podnikatelských zkušeností.

Nikdy nezapomenu, jak jsme v horkých letních dnech místo koupalistě seděli v našem tenkrát 1+1 a psali podnikatelský záměr pro banku, jak jsme tenkrát těžce sháněli peníze na podnikání, jelikož jsme neměli ani jeden bohatého strýčka z Ameriky a jak jsme pracovali 14 hodin denně. Zasloužený vysněný úspěch přišel až po dvou letech našeho podnikání.

Hledali jsme tenkrát způsoby, jak jednoduše a efektivně oslovit naše partnery ze zahraničí a tak jsem pro naší firmu vytvořila animované dvou-minutové video, které jsme našim potenciálním klientům a partnerům zasílali. Byl to takový náš sympatický online obchodník, který vše řekl za nás, lidé se na něj rádi dívali a vydrželi ho i poslouchat ty dvě minutky :) To byl první impuls, díky kterému jsem si uvědomila, že video je super marketingový pomocník a tak jsem videem začala pomáhat nejen ve své firmě, ale i dalším nejen online podnikatelům.

Můžu upřímně říct, že jsem opravdu vděčná za to, že když se dnes rozhodnu, tak ráno nepracuji a jdu s přítelem do města na kafíčko a na bagetu, protože svítí sluníčko a protože zodpovědně vím, že si svou práci tak jako tak udělám. Jen ne na povel šéfa, ale s radostí a pomocí mého vnitřního šéfa sama sebe :) Jsem svobodná…

Nic se nestalo samo od sebe. Nic není náhoda. Je štěstí, když si člověk uvědomí, co v životě chce/nechce a uvědomí si to co nejdříve a začne něco měnit. Věřím, že člověk má sílu dokázat cokoliv, když zjistí, po čem opravdu upřímně on sám touží…