Co je explainer video a jak může pomoci vašemu byznysu?

Na internetu denně každou minutu vzniká tak moc nového obsahu, že je potřeba se začít nějak odlišovat od ostatních sdělení. Jak? Posledním rokem jsou velmi populární právě explainer videa.

Co je to explainer video?

je to obvykle 1-2 minutovové animované video, které se používá především pro představení firmy nebo nového produktu či služby. Video by mělo v krátkosti odpovědět na několik základních otázek. Mělo by ukázat na problémy, se kterými se potenciální zákazník trápí. Ukázat řešení problému a krátké vysvětlení výhod a přínosů vašeho produktu či služby.

Je to velmi podobné, jako když by se vás někdo na ulici nebo ve výtahu zeptal, co a pro koho děláte a vy byste chtěli v jedné minutě říct to nejlepší o vašem byznysu. Akorát explainer video to řekne za vás a řekne to profesionálně – neformální a zábavnou formou.


Zde jsou ukázky toho, jak může takové video vypadat:

explainer_video_ukazky

A jak může animované video pomoci vašemu byznysu?

Mnoho podnikatelů využívá tento typ videa také pro svůj start-upový projekt.

Tedy ve chvíli, kdy ještě není produkt vytvořen, ale už chce o něm dávat vědět buď potenciálním budoucím zákazníkům nebo třeba jako doplněk prezentace pro zaujetí investorů. Nebo je to super, pokud už podnikáte a máte třeba nějaký obchodní tým, tak jim dáte takovéto krátké zábavné video jako mocný nástroj podporující prodej.

Já sama mám s přítelem a jeho bratrem firmu, kdy využíváme toho video jako prostředek k oslovení nových zákazníků. V telefonu se kolega zmíní, jestli může mailem poslat krátké minutové video, které představí, co děláme a jak můžeme klientovi pomoci. Usnadnilo nám to práci, odlišilo nás to od konkurence, protože zákazníci si naše vtipné video pamatují a pomohlo nám to s obchodem.
Animované video se stalo naším nejlepším obchodním zástupcem a přivedlo nám mnoho klientů.

Explainer video se používá především, aby vzbudilo zájem zákazníka. Musí být jasné a informativní, aniž by zabralo příliš mnoho času.


Explainer videa mají několik výhod oproti textu na webu.

Za prvé jsou mnohem zajímavější než pouhý text. Jestli nějaký obrázek vydá za tisíc slov, představte si za kolik vydá jedna minuta videa 🙂
Vzhledem k rychlé informační době nemáme čas vyhledávat a konzumovat informace příliš dlouho. Chceme kvalitní řešení hned a rychle. Průměrný uživatel internetu udrží pozornost asi 10 sekund. Když ho nezaujmete v těchto prvních 10 sekundách odejde hledat své informace jinam.


Dobře udělané explainer video obsahuje a prezentuje všechny důležité informace v 1-3 minutách videa. Dalším podstatným důvodem, proč použít explainer video je, že může zvýšit míru konverze, tedy úspěšnost, že se vám lidi přihlásí například na nějaký seminář, vyzkouší aplikaci nebo koupí váš produkt – tato úspěšnost je díky animovanému videu zpravidla o 15-50% větší.   

Chtěli byste si také nechat vytvořit takovéto krátké a zábavné video, které vám pomůže lépe prezentovat a prodávat váš produkt nebo službu?

Navštivte mé stránky www.animacka.cz, kde se dozvíte více informací. Popřípadě mě neváhejte kontaktovat a poradit se, jak by se dalo animované video využít právě ve vašem byznysu. 

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.