13 nejužitečnějších funkcí MIO šablony a jak je používat

Řada českých online podnikatelů má speciální webovou šablonu pro infopodnikání – MIO šablonu. MIO šablona je platforma, která je postavená na redakčním systému WordPress a zajistí Vám kompletní prvky pro Vaše info-podnikání a prodej infoproduktů (ebooků, online kurzů, videonahrávek/webinářů apod.) Byla totiž vyvinuta přímo pro potřeby českých infopodnikatelů. Možná již máte svojí MIO šablonu, ale nevíte, jak s ní pracovat? Jak si vše správně nastavit a využít tak na 100% potenciál této šablony pro Vaše info-podnikání?


V tomto článku bych Vás ráda seznámila s nejdůležitějšími funkcemi této MIO šablony:

1)   Squeeze page (landing page) = vstupní stránka na sběr kontaktů (viz.výše)
Squeeze page se vytváří stejně jako každá jiná stránka tedy v menu „Stránky“->“Vytvořit stránku“.  Pokud chcete, aby stránka měla vzhled a funkce squeeze page musíte nastavit šablonu stránky na “Squeeze page – v1” nebo “Squeeze page – v2”. Tyto dvě šablony se liší jen vzhledově a můžete si vybrat, která z nich více vyhovuje vašim účelům.

 

V “Nastavení squeeze page” pod editorem obsahu potom lze nastavit jednotlivé prvky squeeze page jako video a nastavení formuláře na sběr kontaktů. U nastavení videa stačí vybrat „Typ videa“, zda se jedná o video ze serveru YouTube nebo Vimeo a zadat „ID videa“.  Pro

 


2)  
Nastavení šablony

V MIO šabloně si můžete vybrat jak má každá stránka vypadat. V editaci každé stránky si můžete vpravo v záložce “Šablona stránky” zvolit daný typ. Pokud tedy například vytváříte stránku blog, zvolíte si název šablony “blog”. Pokud tvoříte děkovací stránku (s ebookem či videem zdarma) po vyplnění webového formuláře na úvodní stránce, zvolíte šablonu s názvem “poděkování s konverzním kódem” apod.

 

 

3)   Propojení se Smartemailingem či jiným email klientem

Vytvořte si webový formulář například ve Smartemailingu a vygeneruje se Vám automaticky html/javaskript kód. Vložením na úvodní stránku (viz.obrázek níže) ho propojíte s Vaším webem. Když tedy někdo na úvodní stránce vyplní Váš webový formulář, návštěvník se dostane na děkovací stránku s obsahem zdarma a zároveň se Vám uloží jeho data do Smartemailingu. Pokud máte ve Smartemailingu nastavené smartkampaně, tak se mu pošle i automaticky email.

 

 

 

4)   Vlastní grafický editor

MIO šablona má dále vlastní grafický editor na úpravu vzhledu info-webu. Díky nastavení vzhledu lze dosáhnout odlišné grafiky webu, dále lze pak například změnit vzhled sběrného formuláře, barvu pozadí, typ písma apod. Dále máte možnost měnit: hlavičku, pozadí, logo, favicon, formulář, formulářové tlačítko, styl seznamu, odkaz, fonty, velikosti písma, barvy, zakulacení rohů, vlastní styly, menu, podmenu, uživatelské pole v hlavičce.

 

Pokud Vám přesto nebudou stačit vlastnosti grafického editoru a chcete mít opravdu unikátní grafický design na Vaši MIO šablonu přímo na míru od profesionálního grafika, tak pak můžete oslovit nějaké grafické studio, které Vám ušije pěkný kabátek pro Váš web nebo se obrátit i na mě. S tvorbou grafiky pro MIO šablony mám mnoho zkušeností a pomohla jsem už desítkám infopodnikatelů s jejich weby.

 

5)   Blog

Můžete si vytvořit vlastní blog, který bude součástí webu. V záložce „Stránky“ -> „Vytvořit stránku“ -> klikněte vpravo na „Šablona stránky“ a z rozbalovací nabídky šablon vyberte „blog“ (viz.obrázek). Poté když chcete začít vytvářet jednotlivé články, tak to provedete v záložce „Příspěvky“ -> „Vytvořit příspěvek“

 

 

6)   Facebook funkce

Podpořte Váš web i na sociální síti jako je Facebook! Šablona má možnost zobrazit Like button na jakékoli stránce nebo v jakémkoli článku. Toto si můžete nastavit na jakékoliv stránce, kterou editujete.

Dále si můžete nastavit Facebook titulek, tedy o čem je ta daná stránka a také zvolte Facebook obrázek, který vystihuje obsah dané stránky. Pokud vložíte na Vaši Facebook zeď odkaz této stránky, automaticky se zobrazí na Facebooku popisek a foto, které jste si vložili při editaci stránky.

 

7)   Komentáře

Máte možnost zobrazit si klasické i facebookové komentáře na libovolné stránce. Opět tuto funkci naleznete na každé stránce MIO šablony v editaci.

 

 

8)   Přístupné pouze pro přihlášené

Pokud zaškrtnete tuto funkci, bude se daná stránka zobrazovat jen přihlášeným. Být přihlášen znamená, že člověk Vám na úvodní stránce dal své jméno a email.Pokud tak neučinil a chce se dostat na stránku, které je takto zabezpečená, pošle ho to nejprve na úvodní stránku, kde musí vložit své údaje (jméno a email) a teprve potom bude moci si prohlédnout danou stránku. Tuto funkci doporučuji nenastavovat u stránek jako: úvodní stránka, můj příběh či blog. Dejte Vašim návštěvníkům možnost Vás nejprve trochu poznat a teprve poté ať se rozhodnou, jestli Vám chtějí dát svůj email a získat tak více hodnotného obsahu 🙂

 

 

9)   Prodejní stránka

MIO šablona obsahuje i prodejní stránku s videem. Máte tedy předpřipravenou stránku na prodej Vašeho info-produktu (například: ebooku). Lze nastavit video a prodejní tlačítko, které je umístěno pod videem. Tlačítku lze nastavit i zpoždění (zobrazí se až po uplynutí nastavené doby), to je dobré, pokud například nechcete, aby se video hned tvářilo jako prodejní, ale chcete, aby se například tlačítko „Koupit“ zobrazilo až po nějaké době videa.

 

 

10)  Měřící kódy (Google Analytics, Affilbox)

Šablona počítá s umístění všech možných měřících kódů (Google Analytics, Affiliate kódy).
Pokud chcete měřit návštěvnost, je potřeba mít zaregistrovaný účet na Googlu -> Google Analytics. Zaregistrovat se můžete zde. Pokud chcete provozovat affiliate, doporučuji vyzkoušet například Affilbox. Kódy pak vložíte do MIO šablony v záložce „Nastavení webu“ -> „Základní nastavení“

 


11) Video-stránky

Pokud chcete poskytovat obsah zdarma v podobě videa, doporučuji využít funkci „Videostránky“. U nastavení videa lze vkládat dva typy kódu. Buď samotný kód nebo url adresu videa.

 

12) Pole pro vložení SEO parametrů
Zlepšete svou pozici ve vyhledávačích tím, že si u každé stránky vyplníte tyto tři položky:
1) Meta Title – název vaší stránky, který se bude zobrazovat ve vyhledávačích
2) Meta Description – popisek vaší stránky, který se bude zobrazovat ve vyhledávačích
3) Meta Keywords – klíčová slova Vaší stránky, která se budou zobrazovat ve vyhledávačích

 

13) Členská sekce

Chcete prodávat online kurz neboli uzavřenou placenou členskou sekci s videi, ebooky, webináři apod.? MIO šablona nabízí mnoho funkcí pro nastavení Vaší členské sekce. Nejzajímavější je funkce Evergreen a propojení s FAPI.

Evergreen je systém, který umožňuje přihlášeným členům zobrazovat obsah členské sekce postupně podle toho kdy se přihlásili. Časování členských stránek se nastavujte v administraci jednotlivých stránek.

Nastavení propojení s FAPI umožní, že když někdo zaplatí fakturu, tak mu to automaticky pošle přístupy do členské sekce Vašeho online programu. Klikněte na Členská sekce -> základní nastavení členské sekce -> Nastavení propojení s FAPI

 


Pokud se chcete naučit, jak si vše správně nastavit pod mým odborným dohledem a naplno využít potenciál Vašeho info webu na MIO šabloně, tak Vás srdečně zvu na svůj praktický jednodenní seminář, kde Vás vše krok za krokem naučím používat. Přihlásit se můžete zde:

http://vzdelavani20.cz/seminare-2/mioweb-workshop/

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.